jak zrobić zdjęcie do ogłoszenia

Wydaje się, że sprzedawanie na różnych portalach aukcyjnych nie wymaga żadnej wiedzy, ani praktyki czy wprawy. A jednak nie. Nawet na portalach ogłoszeniowych zrobiła się duża konkurencja i rzeczywiście chcąc coś sprzedać, trzeba zaprezentować produkt, szczególnie rzecz używaną, w sposób ładny i atrakcyjny.

Dlatego tak bardzo ważne jest zdjęcie, sposób podania towaru.

Jak zrobić dobre zdjęcie?

Strój, spódnice, bluzkę czy sukienkę sfotografuj najlepiej na jakiejś osobie. Jednak pamiętaj, że zaprezentowana ma być rzecz, a nie fotografowana dziewczyna. Dlatego to nie ona powinna przyciągać uwagę, ale rzecz. Jeśli nie masz na kim sfortografować ubrania, nie rób tak, ze zrobisz zdjęcie swojemu odbiciu w lustrze. Poza błyskiem lampy w tle widoczna będzie ciemniejsza plama sylwetki. To bardzo źle wygląda. Możesz spróbować powiesić sukienkę, czy bluzkę na wieszaku na jakimś ładnym tle.

Tło nie może być istotniejsze od fotografowanej rzeczy. Dobrze jest wiedzieć, że białe tło też nie jest najlepsze do prezentacji strojów, lepiej wygląda kontrastowy kolor, np. ściany. Ale pamiętaj, na osobie rzeczy prezentują się lepiej niż na wieszakach. Dlatego są robione pokazy mody i wybiegi dla modelek. Jeśli umieszczasz ogłoszenie o sprzedaży na portalu takim jak allegro czy olx, zwróć szczególną uwagę na zdjęcie główne. To ono zadecyduje, czy ktoś dalej będzie zaglądał do twojego ogłoszenia.

Zdjęcie główne i zdjęcia dodatkowe

Na zdjęciu powinien być widoczny cały przedmiot i być ładnie zaprezentowany. Wszelkie detale umieść na kolejnych zdjęciach. Zrób zbliżenie nazwy marki, wykończenia ubrania, kieszeni, czy elementów fasonu. Sam opis tu nie wystarczy, klient chce zobaczyć jak wygląda to, o czym piszesz w ogłoszeniu. Wtedy jest bardziej skłonny zakupić towar.

Zapewnij też o bezpieczeństwie przesyłki, jeśli ktoś wydaje pieniądze, chciałby w zamian dostać coś, co jest zgodne z opisem i wyglądem na zdjęciu. Podczas przesyłki towar nie może się zniszczyć. Dobre zdjęcie jest najlepszym magnesem przyciągającym klientów.


Dodaj komentarz

Captcha Odśwież