zarabianie na blogu

Niektórzy zarabiają. Jak to się robi? Kogo interesuje to, co jest wypisane na czyimś blogu? Dlaczego ludzie czytają blogi? Czy to znaczy, że prasa kobieca z czasem przestanie istnieć? Będziemy jedynie blogować? Co więcej, niektóre blogi zamierają, przestają istnieć, inne z kolei świetnie się mają, po kilkanaście tysięcy fanów.

Od czego to zależy?

Można założyć bezpłatnego bloga na specjalnie do tego celu przeznaczonych portalach, można też założyć swój indywidualny, na prywatnym hostingu. Pierwszy portal, bezpłatny pozwala szybko rozpocząć blogowanie, oferuje podstawowy zestaw narzędzi niezbędnych do blogowania. Ten drugi, daje blogerowi większą wolność, pozwala na korzystanie z wszystkich możliwości, jakie blog może oferować swoim zwolennikom.

Tematyka

Blog musi mieć określony profil, temat wokół którego toczą się dyskusje i rozmowy. Wynika więc z tego, że blog jest formą wymiany myśli i poglądów, gdzie jest osoba pełniąca rolę dyrygenta, czyli główny Gloger, posiadacz bloga. Blog jest rodzajem gazety interaktywnej o określonym temacie, który koncentruje i przyciąga uwagę. Są blogi dla gotujących, młodych mam, modowe, młodych zbuntowanych, blogi pieniaczy, zmieniaczy świata, kolekcjonerów. Dużą popularnością cieszą się blogi znanych osób.

pisanie bloga

One są wręcz obowiązkowe, jeśli ktoś już jest osobą publiczną, powinien posiadać blog. Nie prowadzi go zazwyczaj samodzielnie, bo nie ma na to czasu, niemniej najwyraźniej fanom i miłośnikom to wcale nie przeszkadza. Blog zaspokaja potrzebę blogera podobania się innym, bycia w centrum uwagi. Przecież wypowiedzi blogera są czytane i komentowane przez jakieś grono osób, mniejsze lub większe. Bloger dzieli się na swojej platformie przemyśleniami i poglądami, wywołuje i prowokuje dyskusje.

Najważniejsze

O ile staje się to atrakcyjne dla innych, mamy coraz więcej wejść, są firmy które są zainteresowane umieszczaniem reklam na blogach środowiskowych, gdyż tam znajdują się potencjalni klienci. I tak na blogach modowych, można znaleźć reklamę dodatków krawieckich czy najnowsze modele kapeluszy. Na komercyjnym blogu można całkiem nieźle zarobić.


Dodaj komentarz

Captcha Odśwież