• Tel: 787-77-60-20  |  
  • Email:
Email:

Informacje
Ostatnio dodane tematy:popularnosc_internetu

Popularność internetu wśród Polaków

Obecnie dostęp do Internetu posiada 59% wszystkich Polaków - podaje CBOS. Z komputera przynajmniej raz w tygodniu korzysta 55% Polaków. Dwie trzecie ma go w domu, z czego zdecydowana większość - z dostępem do sieci. Prawie 67% , czyli około jednej trzeciej ogółu dorosłych, dokonało zakupu towaru lub zamówiło usługi przez Internet.


serwer

Który lepszy - serwer dedykowany czy wirtualny

Serwer dedykowany to oddzielna maszyna dla określonego usługobiorcy. Serwery takie oferują zazwyczaj firmy specjalizujące się w hostingu. Klient może dowolnie konfigurować swój serwer a także sam decyduje o ilości i jakości oprogramowania. Najczęściej korzystają z nich firmy zajmujące się świadczeniem usług internetowych (poczta, hosting, strony internetowe oraz dowolne aplikacje www).

Serwer wirtualny to krótko mówiąc pakiet usług oferowany przez firmę hostingową. W jego skład wchodzi: miejsce na dysku serwera, na które możemy wgrać własne pliki (np. stronę internetową) oraz określona wielkość transferu danych, do tego zazwyczaj konta pocztowe i prosty panel zarządzania serwerem. Rozwiązanie to jest tańsze i polecane dla tych, którzy nie potrzebują olbrzymiej przestrzeni dyskowej serwera dedykowanego, ponieważ chcą tam umieścić tylko swój serwis, stronę www.
Pod taki serwer możemy podpiąć kilka (kilkadziesiąt małych) domen. Poza tym nie musimy martwić się o jego pracę i konfigurację, gdyż zajmują się tym technicy z firmy hostingowej.


skutecznosc_pozycjonowania

Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej ( słowa kluczowe i treść )

100% pewności na pierwsze miejsce w rankingu wyszukiwania nie ma. Ale na 100% można powiedzieć, że poprawienie pozycji strony w rankingu jest możliwe. Jednak efekt pozycjonowania zależy od ilości czasu przeznaczonego na tą czynność. A potrzeba jest go dużo i to przez dłuższy okres. Więc, jeżeli nie masz możliwości rezygnacji ze swoich codziennych obowiązków, zleć to osobie, która zajmuje się tym zawodowo.
Skuteczne pozycjonowanie wiąże się także z pewną wiedzą i wymaga od osoby zajmującej się nim poświęcenia znacznej ilości czasu oraz kreatywności. Tak, kreatywność w konstrukcji zdań i odpowiedni dobór słów kluczowych pasujących i wspieranych przez treść strony. Jak wiemy odpowiednie „zagęszczenie” (powtarzalność) słów sugeruje silnikom indeksującym zawartość strony. Jednak nie można umieścić ich zbyt dużo, bo strona może zostać uznana za spam i zostanie nałożony na nią filtr (tymczasowo zostanie wykluczona / pomijana w indeksie wyszukiwań).
A więc, skuteczne pozycjonowanie stron wcale nie jest takie proste (jak to wygląda w ofertach niektórych firm) i nie dzieje się to z dnia na dzień.