Stare lepsze od nowego

Jednym z czynników (dość ważnym) jest wiek witryny. Im dłużej znajduje się w sieci, tym Google darzy ją większą przychylnością i pozycją w rankingu. Najczęściej, takie zachowanie  widać to w biznesie . Firmy z wieloletnią tradycją są lepiej postrzegane niż te, które dopiero zostały założone.  Podobnie jest ze stronami internetowymi.

Liczą się dwie rzeczy:

    1. Wiek strony

    2. Czas rejestracji domeny

Wiek strony oceniany jest zato, ile czasu dana treść znajduje się na witrynie i kiedy została ostatnio zmodyfikowana. Natomiast czas rejestracji domeny to nie tylko data, od której domena istnieje, ale i czas na jaki została zarejestrowana.

Stosunkowo niedawno dodane zostały nowe czynniki wpływające na wiek witryny; wiek linków przychodzących, wiek treści strony i data rejestracji domeny.

Google zastosowało pewien unik w rozdawaniu Page Rank i postanowiło nadawać go stronom zarejestrowanym co najmniej kilka miesięcy. Te kilka miesięcy to tzw. “piaskownica”, czyli miejsce zabawy młodych witryn. Szczelnie zamknięte, bez pozytywnego lub negatywnego wpływu na pozycję witryn starszych. Po tym okresie, jak Google stwierdzi, że nie jesteśmy tylko spamem i zależy nam na obecności w sieci, uchyla drzwiczki i pozwala bawić się z dorosłymi stronami ;)

Młode witryny, bawiąc się w piaskownicy i nie mając szans na PR, powinny zadbać o dobry start w dorosłym życiu. Co to oznacza? Krótko mówiąc: wartościowe linki zwrotne, dobre artykuły na stronie, dużo odwiedzających itd.

A jaki wpływ ma wiek witryny na SERP (pozycję w indeksie wyszukiwań)?  Taki, że żeby móc konkurować z witrynami, które są już więcej niż dorosłe, trzeba się będzie bardziej wysilić. Oznacza to…sami już wiecie.

Wszystkie zabiegi, jakie stosuje się go ulepszenia algorytmów wyszukiwarek, mają na celu polepszenie wiarygodności wyników.  Jednak programiści i analitycy pracujący nad silnikami wyszukiwarek, nie zapominają o młodych i wartościowych stronach. Obiecują im, zostawić zawsze otwartą furtkę z piaskownicy, prosto na ruchliwą autostradę.

Stron:

Skomentuj


NOTE - You can use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please leave these two fields as-is:

Protected by Invisible Defender. Showed 403 to 118,267 bad guys.