Projektowanie z optymalizacją?

Mieć własną stronę internetową to jedno a mieć własną stronę, która jest odwiedzana przez wiele osób, to całkiem coś innego. Silniki wyszukiwarek to główne i podstawowe źródło, dzięki któremu zwykli goście a także potencjalni klienci będą mogli was w ogóle odnaleźć.

Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić, by ludzie znaleźli nas za pomocą wyszukiwarek, to uczynienie naszej strony widocznej właśnie dla wyszukiwarek. Projektowanie SEO to dopiero pierwszy etap posiadania witryny, którą roboty indeksujące mogą bez problemu ocenić i “przetrawić”. Drugim etapem jest zgłoszenie naszej strony do samych wyszukiwarek.

A co wchodzi w skład projektowania SEO?

  • Zawartość strony zgodna ze słowami kluczowymi
  • Przyjazne adresy URL
  • Zoptymalizowany tytuł strony
  • Zoptymalizowany opis strony
  • Odpowiednio dobrane nagłówki stron
  • Zoptymalizowana treść na stronie
  • Nieskomplikowana i intuicyjna nawigacja na stronie
  • Zaawansowane linki wewnętrzne

A po co to wszystko?

Sposób, w jaki zbudowana jest Twoja strona  odegra dość istotną rolę w przyszłym sukcesie marketingowym. Oczywiście nie możemy tylko polegać na samej optymalizacji strony. Jednak posiadanie dobrych fundamentów w przyszłej kampanii internetowej, znacznie ją nam ułatwi.

A co to znaczy dla osób odwiedzających stronę?

Optymalizacja, funkcjonalność oraz przejrzystość strony nie koniecznie muszą się wykluczać a w zasadzie powinny iść w parze. Krótko mówiąc istnieje zależność między optymalizacją i odwiedzającym – dobrze zoptymalizowana strona pomoże nam być lepiej zauważonym w wynikach wyszukiwarek a to da nam więcej odwiedzających. Więcej odwiedzających naszą stronę internetową informuje roboty indeksujące, że strona jest ciekawa i warto dalej przeszukać jej zasoby, a nuż zmieniło się coś na niej i jest warte zindeksowania. Dodając co jakiś czas  nowy i zoptymalizowany tekst utwierdzamy wyszukiwarki, że nasza strona jest ciekawa a tym samym warta wysokiego miejsca w wynikach wyszukiwania – to da nam większą ilość odwiedzających…i tak w kółko.

Pamiętajmy jednak, że stronę budujemy dla ludzi a nie dla robotów indeksujących.

Stron:

Skomentuj


NOTE - You can use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please leave these two fields as-is:

Protected by Invisible Defender. Showed 403 to 118,267 bad guys.