Optymalizacja stron – czy jest mi potrzebna

W świecie wirtualnym, optymalizacja strony jest rzeczą niezbędną. Twoja strona internetowe nie osiągnie wysokiej pozycji w rankingu bez odpowiedniej optymalizacje kodu i treści. I nie ważne jest, jak duży serwis prowadzisz – przy złym zarządzaniu, każda firma zbankrutuje. A więc, by Twoja strona www “rozkwitła” w sieci, musisz jak najszybciej zacząć wdrażać gruntownie zaplanowaną kampanię SEO.

Jeżeli nie wiesz jak to dokładnie zrobić, zatrudnij specjalistę od optymalizacji stron dla wyszukiwarek internetowych (specjalistę SEO) lub zleć takiej osobie wykonanie audytu SEO Twojej witryny www.

Jeżeli zastanawiasz się, czy Twoja strona www potrzebuje optymalizacji ?

Odpowiedź brzmi – TAK! A skąd to wiem…ponieważ każda strona by wykorzystać swój pełny potencjał, potrzebuje optymalizacji. Jeżeli już przeszła audyt SEO i wszelkie poprawki zostały naniesione, pytanie powinno brzmieć – ile się zmieniło od czasu optymalizacji mojej strony? To jest dość istotne pytanie, ponieważ silniki wyszukiwarek nieustannie ewoluują i czynniki względem których budowana jest pozycja danej strony internetowej w rankingu wyszukiwań, mniej lub bardziej, ale wciąż się zmienia.

A co tak dokładnie wpływa na pozycje w rankingu…? Dokładne informacje na ten temat, objęte są ścisłą tajemnicą. Jednak część z nich jest ogólnie znana. I tak na pozycje w rankingu wyszukiwań ma wpływ m.in:   to co znajduje się w tagach tytułowych <title>, w meta tagu “keywords” oraz “description”, w linkach wewnętrznych strony, w nagłówkach <h1>,<h2>,<h3>…a w zasadzie szybciej będzie napisać, że praktycznie wszystko ma wpływ na pozycję Twojej strony www w rankingu.

Specjalista od SEO obejrzy waszą stronę internetową, a w praktyce przekopie się przez  jej kod źródłowy, wszelką treść na niej a na końcu oceni efekt wizualny. Możecie się dziwić, jak roboty przeszukujące sieć www ocenią jej wygląd, głównie na podstawie ilości osób z niej korzystających, czasie jaki te osoby spędzają  przeglądając znajdujące się na niej informacje, jakie linki klikają i jeszcze wiele czynników. To wszystko i dużo więcej, “powie” silnikom indeksującym, że Twoja strona jest wartościowa i lubiana w sieci, a więc warto ją umieścić ryżej w rankingu.  To jeden z aspektów SEO.

Robimy strony dla ludzi, nie dla robotów. Jeżeli ludzie będą licznie wchodzić na naszą stronę, roboty to zauważą. Jednak, nie możemy polegać tylko na odwiedzających. A więc, strona musi się podobać interneutom a zarazem być przyjazna dla robotów.

Podsumowując, za sprawą SEO Twoja strona powinna podskoczyć w rankingu wyszukiwań, tym samym zyskać na popularności, zwiększy się dzięki temu ruch na niej a tym samym zyski. Czy dalej myślisz, że optymalizacja strony internetowej jest Ci niepotrzebna?

Stron:

Skomentuj


NOTE - You can use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please leave these two fields as-is:

Protected by Invisible Defender. Showed 403 to 118,267 bad guys.