Odpowiednia ilość słów kluczowych na stronie?

Jak już wybraliśmy słowa kluczowe najlepiej opisujące naszą stronę, następnym krokiem będzie nasycenie nimi treści strony.  Jednak w ostatnim czasie, znaczenie tego czynnika w SEO zmniejsza się na korzyść ogólnej tematyki strony.

Generalnie, im większa gęstość słów kluczowych , tym strona jest bardziej adekwatna na dane słowo kluczowe. Zalecana gęstość słowa kluczowego na stronie to  3-7%  dla 2-3 słów głównych oraz 1-2% dla słów drugorzędnych. Radzę wypróbować Keyword Density Checker ,  i sprawdzić gęstość słów, ponieważ powyżej 10% dla danego słowa, może zostać uznane za spam na stronie.

Nie ma jednak określonych reguł, co do liczby słów dla których optymalizujemy stronę – 5 czy 10 jest jeszcze dopuszczalne. Ale jeżeli spróbujecie optymalizacji dla  200, przekonacie się szybko, że niemożliwą jest optymalizacja strony dla większej ilości stron – większej niż 10. Nawet jeżeli spróbujemy, tekst na stronie będzie dość sztuczny (z wieloma upchanymi na siłę słowami) i na pewno nie przyciągnie wielu odwiedzających.  A co najgorsze, za przesycenie strony słowami kluczowymi grożą kary , łącznie z banem z wyszukiwarek.

 

Stron:

Skomentuj


NOTE - You can use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please leave these two fields as-is:

Protected by Invisible Defender. Showed 403 to 118,267 bad guys.