Nieuczciwe Google – tak czy nie?

Ten artykuł zacznę od czegoś ciekawego, na co się ostatnio natknąłem w sieci. Jest to wiadomość sprzed ostatnich kilku dni.

Firmy:

Google faworyzuje swoje strony w wynikach wyszukiwania.
Zdarza się, że wysoko postawione firmy spadają w rankingach na rzecz
nowo powstałych, takich samych ofert i usług świadczonych przez Google.

Krótko mówiąc, firmy wydające dziesiątki i setki tysięcy na kampanie reklamowe w internecie, nie mają szans z wielkim gigantem. Czy jest to zagranie fair?

Firmy:

Firmy twierdzą, że linki go nich, zostały zepchnięte na dół, by zrobić
miejsce na strony Google lub strony firm ściśle współpracujących z nimi.

Te spostrzeżenia zostały potwierdzone przez największe firmy, które od lat zajmowały szczytowe pozycje w wynikach wyszukiwania. Czy jest to w porządku i czy pozycjonowanie ma jeszcze jakiś sens?

Firmy:

Miało to miejsce wraz z ostatnim uaktualnieniem algorytmów wyszukiwania
w połowie października zeszłego roku.

Moim zdaniem, nie wie o co winić Google?!  W końcu to jest firma, jak każda inna. Mogą robić co chcą. Przez lata zdominowali rynek, a teraz z tego korzystają. A takie żale co do ich nieczystych zagrań są co najmniej śmieszne.

Google (w dużym skrócie):

Budujemy Google dla użytkowników szukających informacji a nie dla stron
firmowych.

To już zaczyna być nudne – po każdej aktualizacji i zmianach pozycji w wynikach wyszukiwania, najgłośniej krzyczą najwięksi. Owszem, oni mają dużo do powiedzenia i lubią dominować na własnym rynku, a frustrujące jest dla nich, że nie mają władzy jeszcze nad światem wirtualnym. Często nie mogą się pogodzić, że przez lata stosowana skuteczna strategia, nagle przestaje działać.

Tak wygląda sprawa z gigantami. Mi osobiście podoba się fakt, że Google poprzez zwiększenie nacisku na wyszukiwania lokalne, umożliwia wybicie się w sieci małym i średnim zawodnikom, o których do niedawna nie było nic słychać.

Stron:

Skomentuj


NOTE - You can use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please leave these two fields as-is:

Protected by Invisible Defender. Showed 403 to 118,267 bad guys.