Następny cel Google: Precelki i Farmy linków do likwidacji

Wielkie poruszenie wywołał w ten weekend post napisany przez  Matta Cutts’a związanego z Google Inc.

W tymże poście, Matt Cutts wyjawiła, że Google ma już dość spamu w swoich wynikach wyszukiwania tworzonego przez zaplecza pozycjonerskie. W najbliższym czasie wyjść ma nowy update algorytmu, a więc znowu czeka nas burza w pozycjach stron w rankingu.

(1) Pierwszą sprawą będzie odpowiednia budowa linków wewnętrznych, ich struktura i strategia rozmieszczenia. A wszystko to by wyłowić strony, które np. prowadzą automatyczną samo-promocję własnych komentarzy, zawierają wielokrotnie powtarzające się słowa na stronie itp.

(2) Google postara się położyć większy nacisk na źródło spamu,  jakim była w 2010 plaga stron z nową, nisko-wartościową treścią. Mówię tu o różnego rodzaju Precelkach i stronach im podobnych.

Po komentarzach, jakie czytałem pod oświadczeniem Matta Cutts’a, widać było, że wielu webmasterów i pozycjonerów zaczęło obgryzać sobie paznokcie i rwać włosy z głowy . Ponoć strony atrakcyjne i o unikalnej treści nie mają się czego bać. Osobiście, nie wydaje mi się by nowe algorytmy wyszukiwania Google, były aż tak mądre i nie stanowiły zagrożenia dla porządnych stron.

Owszem, taki automatyczny algorytm filtrujący dobre strony i odrzucający złe, jest cudownym rozwiązaniem. Przecież obecnie, by znaleźć jakąś porządną stronę trzeba przekopać kilka lub kilkanaście innych. Nowe ulepszenia mają to zmienić…ciekaw jestem, jakie teraz zamieszanie wprowadzi ta poprawka?!

Najgorszą teraz rzeczą będzie rozgryzienie nowej klasyfikacji Google. Jak to zrobimy, a zakładam, że to się nigdy nie stanie (algorytmy wciąż się zmieniają), nasze strony mogą się czuć bezpieczne. Ale jak wiele osób zajmujących się SEO i Google, niema czegoś takiego, jak bezpieczna pozycja w wynikach wyszukiwania.

Stron:
Skomentuj ?

1 Komentarze.

  1. kondzio82

    Noto zapowiada się niezły ruch w wynikach wyszukiwania. Znowu wszystko się poprzewraca :???:

Skomentuj


NOTE - You can use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please leave these two fields as-is:

Protected by Invisible Defender. Showed 403 to 118,267 bad guys.