Koniec z Internet Explorer 6

Microsoft wystartował niedawno z nową stroną ie6countdown.com, gdzie możemy obejrzeć pozostałości Internet Explorera 6 na świecie.  W przedstawionych przez Microsoft informacjach o  IE 6 widać, że jest on używany przez 12% osób korzystających z internetu, a w szczególności w Azji – głównie Chinach. Jakieś 2,8% polskich użytkowników internetu używa go także.
Ta przeglądarka powstała w połowie  2001. A po dwóch latach zdobyła ponoć 95% rynku przeglądarek internetowych. Dopiero pod koniec 2007 Microsoft wypuścił nową wersję IE o numerze 7.0. Niestety po tak długim okresie, nic już nie pomogła i IE zaczął ustępować konkurencyjnemu Firefox’owi, który wykorzystał swoje zaawansowanie technologiczne i zdeklasował monopolistę.

Internet Explorer 6 stanowi nie tylko problem dla projektantów stron internetowych, ale także dla samego Microsoft. Ten produkt nie jest kompatybilny ze standardami  CSS, XHTML czy HTML.

Jednak musimy przyznać, że IE 6 długo przetrwał w internecie, jak na 10-letnią przeglądarkę i wciąż ma swoich zwolenników – albo nieświadomych użytkowników. Strona ie6countdown.com ma na celu zmotywować “wiernych” IE 6 internautów, do przesiadki na jego nowsze wersje.

Stron:

Skomentuj


NOTE - You can use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please leave these two fields as-is:

Protected by Invisible Defender. Showed 403 to 103,444 bad guys.