Kilka Internet Explorerów na raz

Ile Internet Explorerów można upchać w jednym Windowsie?

Odpowiedź jest prosta – ile chcemy!
Przy “zabawie” z projektowaniem i tworzeniem stron internetowych, każdy z nas spotkał się z Internet Explorerem :(
Nie da się inaczej, ponieważ jest on nadal dominującą przeglądarką i jeszcze trochę pobędzie. A to wszystko przez nieświadomość “użytkowników” systemu operacyjnego Windows. Dostali go wraz z nim, więc jest najlepszy… Mniejsza z uszczypliwościami, wszyscy wiemy o co chodzi.
A więc, sprawa wygląda następująco - w zasadzie wygląd jej zależy od wersji IE, w którym się sprawie przeglądamy. Ba, nawet nie wersja, a inny build w obrębie jednej wersji, może przynieść dziwne rzeczy na stronie.  Ale jak temu zaradzić?
Odpowiem z własnego doświadczenia – posiąść tyle wersji Internet Explorera ile uważamy za słuszne, ale dodam, że im więcej tym lepiej. Problem polega na tym, że ten “gienijalny” OS nie pozwala nam na instalację kilku wersji (przecież to nie Linux). Zalecam wtedy skorzystać z jednego lub dwóch darmowych programów:
  • IETester – program testujący stronę www w różnych wersjach przeglądarki IE. Od wersji 5 do 9. Działa w systemach Windows XP, Vista, 7.
  • Utilu IE Collection – ten program zainstaluje na naszym komputerze prawie wszystkie wersje Internet Explorera od 3 do 8. Podobnie jak ten powyższy, działa na Windowsach XP, Vista i 7 oraz jest darmowy.

A więc, życzę miłej zabawy i polecam Internet Explorera 3.0 – od niego zaczynałem przygodę z internetem ;)

Stron:

Skomentuj


NOTE - You can use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please leave these two fields as-is:

Protected by Invisible Defender. Showed 403 to 118,267 bad guys.