Jak komentarze pomagają w SEO?

Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się czy pozwolić na komentarze, na waszej stronie lub blogu, pozwólcie, że rozwieję te wątpliwości. Komentarze na stronie internetowej lub blogu pomogą wam w optymalizacji witryny pod kątem konkretnych słów kluczowych i fraz. Dziwne nie?! Już wyjaśniam…

Silniki indeksujące kochają treść. Im więcej treści, tym większą “miłością” darzą Twoją stronę  (no może z wyjątkiem Ask i MSN, gdyż oni mają “ograniczone zasoby miłości” – limity na ilość indeksowanej treści strony).  A więc, im więcej komentarzy na stronie/blogu, tym więcej treści do zaindeksowania. Ale to nie wszystko:

  • Komentujący używają zazwyczaj tych samych słów kluczowych i fraz, jak treść naszego postu. Da nam to więcej treści na stronie z zawartymi interesującymi nas słowami.
  • Komentujący często używają synonimów słów i fraz, o które nam chodzi, a o których być może nie pomyśleliśmy.
  • Może się zdarzyć, że komentarzy do naszego postu będzie tak dużo, że wytworzą dodatkowe podstrony – oczywiście zawierające dużo treści z konkretnymi słowami kluczowymi.

A więc, zapytam raz jeszcze…czy pozwolisz na komentarze na swojej stronie lub blogu???

Stron:
Skomentuj ?

1 Komentarze.

  1. Paweł Mąka

    Warto by było też wspomnieć o tym żeby zablokować atrybut follow w komentarzach bo to chyba osłabia naszą witrynę z tego co się orientuje.

    Wpis przydatny pozdrawiam.

Skomentuj


NOTE - You can use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please leave these two fields as-is:

Protected by Invisible Defender. Showed 403 to 118,267 bad guys.