Jak firma zyskuje TOP1 wyników wyszukiwania?

Kto zastanawia się, jak duże firmy windują swoją pozycję w wynikach wyszukiwania?

Kiedy wpisujesz słowo lub frazę w okienku wyszukiwarki i wciskasz “ENTER”, wyskakuję masa pozycji a Ty zaczynasz przeglądać je w poszukiwaniu tego, co Cię interesuje. Podejdź tym razem od innej strony, zamiast oglądać tylko to czego szukasz, obejrzyj tym razem wszystko.

Każdy link i każde słowo opisujące go “kotwicę” lub inaczej “anchor”. Można zauważyć coś ciekawego… W odróżnieniu od zwykłych stron robionych przez amatorów i pseudo webmasterów, na stronach dużych firm nic nie jest bez znaczenia. Można by nawet śmiało rzec, że nawet kropka nad “i” pełni jakąś rolę. Ponadto nawet pojedyncze obrazki mają swój tytuł i tekst alternatywny. Może to wydawać się śmieszne, ale na 99% stron w sieci, tego właśnie brakuje, gdyż osoby je tworzące nie są nawet świadome, że takie coś może mieć znaczenie na pozycję.

A więc, strony wyświetlone w wynikach takich wyszukiwarek jak Google, Yahoo, MSN są według nich, najbardziej odpowiadającymi stronami w stosunku do Twojego zapytania.

Na koniec dodam, że jednym z punktów na “recepcie” na dobrą pozycję w wyszukiwarkach jest …dbanie o najdrobniejsze szczegóły.

Stron:

Skomentuj


NOTE - You can use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please leave these two fields as-is:

Protected by Invisible Defender. Showed 403 to 118,267 bad guys.