Facebook – narzędzie pozycjonera

Facebook nie jest pierwszym tego typu tworem, jednak jest najpopularniejszy. Obok zwykłej działalności społecznościowej i utrzymywania więzi ze znajomymi, Facebook jest wyjątkowym narzędziem biznesu. Możesz promować swoje produkty i usługi, tym samym ściągasz nowych klientów i generujesz dodatkowy ruch na swojej stronie internetowej.

Podobnie, jak w przypadku Twitter’a, Facebook jest tylko jednym ze sposobów pozyskiwania nowych osób odwiedzających Twoją stronę. Jednak wielu specjalistów SEO twierdzi, że w przyszłości tego typu portale, generować będą większy ruch na naszej stronie www, niż obecnie Google.

Oto kilka rad, jak zwiększyć popularność Twojej strony za sprawą Facebook’a:

1 Najważniejszy jest dobry profil

Podobnie jak w innych portalach społecznościowych, główną bronią jest interesujący profil. Nie oszczędzaj więc, na istotnych informacjach o Tobie lub Twojej firmie. No i upublicznij swój profil.

2 Umieść informacje o sobie lub firmie na tablicy – nie zapomnij również o galerii zdjęć

Facebook pozwala Tobie na istny słowotok o nt. usług, produktów lub firmy, którą prowadzisz.  Wzbogacając to wszystko w odpowiednie obrazki, możesz w prost i darmowy sposób, przedstawić szeroką ofertę potencjalnym klientom.

3 Zadbaj o znajomych

Tak jak w innych serwisach społecznościowych i na Facebooku grunt to być lubianym. Dbając o atrakcyjność swojego profilu, zadbaj też by cię wspierano. Do tego celu może użyć na początku przyjaciół. Dodatkowo ogłaszaj się na innych profilach. Istnieje duża szansa, że osoby, które zobaczą Twój wpis, wejdą na Twój profil a jeżeli będzie ciekawy, polubią go.

4 Regularne wpisy

Nie ważne jak ciekawy będziesz miał profil, jeżeli nie będziesz dodawał do niego nowych treści, jego popularnośc szybko spadnie. A więc, dodawaj wpisy regularnie i pamiętaj by były interesujące i wartościowe. Zapewni Ci to stały ruch na profilu i na stronie.

5 Bądź aktywny

To nie koniec…musisz jeszcze okazywać zainteresowanie osobom, które Cię lubią. Wchodź na ich profile i umieszczaj własne komentarze.

6 Dopasuj swoją stronę

Najlepszym sposobem na to, jest umieszczenie RSS połączonego z Twoim blogiem. Dzięki temu przy każdym wpisie w blogu, informacja o nim trafi do Twoich znajomych. Jeżeli wpis będzie ciekawy, znacznie zwiększy to ruch na Twojej stronie.

7 Korzystaj z dodatków Facebook’a

Dodatków do Facebook’a jest mnóstwo. Wiele z nich jest dla Ciebie nieistotnych lub nie wartych większego zainteresowania. Jednak istnieje kilka wyjątkowo przydatnych. Takimi pluginami są “MarketPlace ” lub “Blog Friends”.  Przydatnym także jest dodatek pozwalający na jednoczesne dodawanie wpisów w  Twitterze i Facebook’u – dlaczego ? – oszczędność czasu.

8 Write your own Facebook extensions

Jeżeli czujesz się na tyle silny/a, możesz napisać własny dodatek do Facebook’a. Jeżeli będzie przydatny dla innych, efektem będzie dodatkowy ruch na stronie.

Facebook zmienia się nieustannie a w raz z nim, otwierają się nowe możliwości dla pozycjonerów. Znajdź taką samemu, umieść ją na swoim  blogu – jeżeli będzie nowa i nieznana do tej pory, Twój profil, blog i strona tylko na tym zyskają. Wszystkie wymienione powyżej przykłady korzystania z Facebook’a by poprawić pozycję Twojej strony internetowej są tylko garstką możliwości, jakie  są możliwe. Jednak każdy z tych punktów może zaowocować dodatkowym ruchem na Twojej witrynie www. Czy warto z tego skorzystać, decyzja należy do Ciebie.Stron:

Skomentuj


NOTE - You can use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please leave these two fields as-is:

Protected by Invisible Defender. Showed 403 to 118,267 bad guys.