Ciekawy sposób na pozycję w rankingu

SEO to nie sprint. To maraton i to gruntownie przemyślany i wykonany. Największe strategie zdobywania pozycji są rozciągnięte na kilkanaście a nawet kilkadziesiąt miesięcy. Mierzy się w nich m.in. słowa, dzięki którym internauci trafiają na stronę, strony z których przechodzą na nią, liczbę i miejsce odrzuceń i wiele innych wysoce istotnych szczegółów. Wszystko to by zmaksymalizować liczbę odwiedzin na stronie.

Wszystko to by przebić się przez tłum podobnych stron. Ciągły nadzór jest męczący. Ale czy da się inaczej?

Pewna firma znalazła na to rozwiązanie – tzn. wymyśliła sobie sposób na zyskanie wysokiej pozycji na wiele słów kluczowych z różnych zakresów tematycznych. A jak to zrobiła? Do każdego z oferowanych produktów dołączyła 1-2-stronicowy opis, bogaty w słowa kluczowe i ich synonimy. Wszystko to w wersji PDF i RTF, a więc czytanej i indeksowanej przez np. silnik Google.

A jaki był tego efekt? Co tu dużo mówić… Sama strona nie poszybowała jakoś w rankingach wyszukiwań, ale za to, liczba słów pod jakimi się pokazywała, wzrosła kilkunastokrotnie. Efekt finansowy był łatwy do przewidzenia.

Cóż, nie jest tajemnicą, że Google jest dla ludzi i ceni sobie bogate opisy stron. A zważywszy na to, iż indeksuje tekst w plikach, można to najwidoczniej nieźle wykorzystać. Przecież umieszczenie linku na stronie do jakiegoś pliku PDF, może być nawet niewidoczne dla użytkownika,a za to przyniesie nam duży ruch na stronie internetowej.

Stron:

Skomentuj


NOTE - You can use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please leave these two fields as-is:

Protected by Invisible Defender. Showed 403 to 118,267 bad guys.