Błędy przy budowie linków zwrotnych

Oto kilka najczęściej popełnianych błędów przy pozyskiwaniu linków zwrotnych. Niektórych z nich nawet nie jesteśmy świadomi, a mogą zaważyć na naszej pozycji w rankingach wyszukiwań.

 


1. Sprawdźmy, czy linki nie mają atrybutu rel=nofollow…

…mniej doświadczeni pozycjonerzy, widząc możliwość linkowania ze strony o PR=4 i to za darmo, bez wahania z niej korzystają. Mało kto sprawdza, czy przypadkiem strona nie dodaje do linków atrybutu rel=”nofollow’, czyniąc link kompletnie dla nas bezużytecznym.

2. Linki zwrotne z bezsensowną nazwą odnośnika…

…jeżeli brzmi ona np. “kliknij mnie”,nic nie mówi o tematyce strony,do której odsyła. Owszem, sam link jest przydatny, lecz jego wartość pomniejszona.

3. Obrazkowy link…

…jeżeli możesz, unikaj tej formy tworzenia linków.

4. Brak “alt” przy linku obrazkowym…

…jeżeli już musimy użyć odnośnika obrazkowego, umieśćmy atrybut “alt”, czyli tekst alternatywny odnośnika. W przeciwnym razie,mogłoby go praktycznie nie być.

5. Linki zwrotne z niewłaściwych stron…

…są wyjątkowo popularnym błędem! Szukając stron, które nas podlinkują, powinniśmy skupić się tylko na istotnych witrynach. I tak mając stronę motoryzacyjną, nie powinniśmy pozyskiwać linków ze strony o hodowli królików miniaturek ;)   Jeżeli masz problem ze zalezieniem odpowiednich stron, skorzystaj z narzędzia Backlink Builder i obejrzyj jego sugestie.

6. Pozyskiwanie linków ze stron z dużą liczbą linków na stronie…

…nie jest dobrym wyjściem. W takim przypadku, moc przekazywana jest na wiele innych stron. Najprościej zobrazować to na przykładzie: mając stronę, z której wychodzi 200 linków i umieszczając tam jeszcze swój, dzielimy jej moc na 200. Czyli praktycznie zero.

7. Umieszczanie linków na stronach zablokowanych przed robotami…

…tego nigdy się nie dowiemy, no chyba, że mamy podgląd do pliku robots.txt. Jeżeli strona, na której umieściliśmy swój link, jest przez niego blokowana, nie ma szans na to, by robot indeksujący go znalazł. Sprawdzić to możemy za pomocą np. Search Engine Spider Simulator, symulującego pracę robota.

8. Kupowanie linków…

…krótko mówiąc, to kupowanie kota w worku. Na prawdę, jest wyjątkowo mało rzetelnych serwisów oferujących takie usługi. Niestety hasła 100 linków za 99zł, wciąż są popularne.

9. Linkowanie do stron o kiepskiej reputacji…

…za taki działania możemy najwyżej dostać filtr lub co gorsza ban. Zawsze sprawdzajmy stronę, na której umieszczamy swój link.

10. Kiedy strona się psuje…

…a dokładnie strona, na której umieściliśmy swój link zwrotny, zmienia właściciela, tematykę lub co gorsza zaczyna robić coś nielegalnego – to mamy problem. Jedynym wyjściem z takiej sytuacji, jest napisanie prośby do webmastera danej witryny o usunięcie naszego odnośnika.

 

To pokrótce część błędów, jakich powinniśmy wystrzegać się, przy próbach zyskania wyższej pozycji w rankingach wyszukiwania,przez naszą stronę.

Stron:
Skomentuj ?

2 Komentarze.

  1. Marcin

    Może to banalne pytanie, ale jak sprawdzić czy strona nie dodaje do linków atrybutu rel=”nofollow”? :oops:

  2. reservante.pl

    Musisz podejrzeć wkodzie źródłowym… klik

Skomentuj


NOTE - You can use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please leave these two fields as-is:

Protected by Invisible Defender. Showed 403 to 118,267 bad guys.