5 darmowych narzędzi od Google

Optymalizacja stron internetowych wymaga ciągłego nadzorowania zmian zachodzących w ustawieniach i aktualizacjach wyszukiwarek. Jest to proces żmudny, ale konieczny w procesie pozycjonowania – reagowanie na wszelkie zachodzące zmiany. Istnieje wiele narzędzi stworzonych właśnie w celu ułatwienia tego zadania. Chciałby jednak zwrócić uwagę na te, stworzone przej Google. Dlaczego akurat narzędzia Google są najważniejsze – w dniu dzisiejszym ok. 96% wyszukiwań informacji w Polsce przechodzi właśnie przez tą wyszukiwarkę. Ranking w niej, ustalany jest na podstawie optymalizacji  strony wg własnych wytycznych…dlaczego więc nie korzystać z narzędzi stworzonych bezpośrednio  dla niej.

wykresy google

 

1. Google Alerts
Dzięki niemu możemy nadzorować zmiany zachodzące w wynikach wyszukiwania. A zarazem sprawdzać wyniki optymalizacji strony, w kierunku pozyskiwania ruchu na niej. Natomiast osoby piszące własne blogi, mogą symulować popularność swoich tekstów.

2. Google Webmaster Tools
To wyjątkowo potężne narzędzie optymalizacji. Poznanie wszystkich zakładek i opisów analiz, dotyczących naszej witryny zapewni nam niesamowity wzrost optymalizacji (SEO) … pod warunkiem przestrzegania zaleceń.

3. Google Analytics
Tu dowiemy się niemal wszystkiego o tym, co codziennie dzieje się z naszą stroną. M. in. skąd przychodzą do nas odwiedzający, kto linkuje do naszej strony, a nawet ile czasu, którą stronę przegląda. Ilość danych odnośnie naszej strony internetowej jest dosłownie przytłaczająca a zarazem na wagę złota. Dokładna analiza danych pozwoli nam na maksymalną optymalizację tzw. SEO, naszej witryny i dopasowanie jej np. do określonej grupy użytkowników z określonego regionu kraju.

4. Google Chrome rozszerzenie SEO
Jeżeli używasz Google Chrome do przeglądania stron, koniecznie zainstaluj rozszerzenie SEO.  Dostarczy ci wiele informacji nt. jak wyszukiwarki widzą twoją stronę, ile stron linkuje do twojej, jak wygląda ona w rankingach poszczególnych wyszukiwarek i wiele innych wysoko istotnych informacji.

5. Google Keyword Tool
Jeżeli chcesz sprawdzić słowa kluczowe, których zamierzasz użyć na swojej stronie, skorzystaj z tego narzędzia. Umożliwia ona określenie popularności wyszukiwań słów i fraz kluczowych oraz określenia podobnych do nich,wartych rozważenia.

Powyższe narzędzia optymalizacyjne z pewnością pomogą w sprawnym SEO Twojej witryny. Jednak najważniejszym czynnikiem jest jednak człowiek. Nie należy zapominać o osobach odwiedzających naszą stronę a skupiać się jedynie na dobrej widoczności dla wyszukiwarek.

 

Stron:

Skomentuj


NOTE - You can use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please leave these two fields as-is:

Protected by Invisible Defender. Showed 403 to 118,267 bad guys.