Słowa kluczowe – trudne, ale czy dobre?

 

Właściwy wybór słów kluczowych do optymalizacji strony,  to pierwszy moment krytyczny w drodze do pomyślnej kampanii SEO. Jeżeli w tym miejscu przydarzy nam się błąd, cała dalsza praca będzie nic nie warta. Jest wiele sposobów na sprawdzenie optymalnych stron. Najczęściej zaczyna się analizę od słów, na które optymalizuje konkurencja.  Następnie te słowa wzbogacamy o kilka własnych.
» czytaj więcej…

Odpowiednia ilość słów kluczowych na stronie?

Jak już wybraliśmy słowa kluczowe najlepiej opisujące naszą stronę, następnym krokiem będzie nasycenie nimi treści strony.  Jednak w ostatnim czasie, znaczenie tego czynnika w SEO zmniejsza się na korzyść ogólnej tematyki strony.

» czytaj więcej…

Wskazówki Bing’a na dobre SEO

  1. Stwórz swój profil, grupę czy stronę na portalach społecznościowych takich jak: Facebook, Yahoo, Digg, MySpace.
  2. Zaznacz swoją obecność w znaczących katalogach stron, takich z wysokim PR i istniejących od kilku lat.
  3. Stwórz i korzystaj z kanału RSS.
  4. Stwórz artykuł zbliżony tematycznie do swojej strony, umieść informacje o nim oraz krótki jego skrót na kilku forach tematycznych.
  5. » czytaj więcej…

Blog i dobry początek?

Linkujemy na zewnątrz by nas zauważono

Jeżeli zaczynasz tworzyć nowy blog na początku wyjątkowo trudno jest się przebić. Za pewne w sieci są setki a nawet tysiące stron podobnych do Twojej. Najlepszym sposobem na to, by Cię zauważono jest pokazanie się im samemu. Nie czekaj, aż ktoś Cię zauważy. Jednak agresywna samo-promocja nie jest dobrym początkiem. Najlepszym sposobem na zainteresowanie innych Twoją stroną jest zainteresowanie się ich stronami.

» czytaj więcej…

Koniec z Internet Explorer 6

Microsoft wystartował niedawno z nową stroną ie6countdown.com, gdzie możemy obejrzeć pozostałości Internet Explorera 6 na świecie.  W przedstawionych przez Microsoft informacjach o  IE 6 widać, że jest on używany przez 12% osób korzystających z internetu, a w szczególności w Azji – głównie Chinach. Jakieś 2,8% polskich użytkowników internetu używa go także.
Ta przeglądarka powstała w połowie  2001. A po dwóch latach zdobyła ponoć 95% rynku przeglądarek internetowych. Dopiero pod koniec 2007 Microsoft wypuścił nową wersję IE o numerze 7.0. Niestety po tak długim okresie, nic już nie pomogła i IE zaczął ustępować konkurencyjnemu Firefox’owi, który wykorzystał swoje zaawansowanie technologiczne i zdeklasował monopolistę.

» czytaj więcej…